Atgriezties

LAMPA 2020: Stereotipu šovs

Konferences / 05.09.2020

Interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem, kurā pārbaudīsim pazīstamu politiķu, sabiedrisko aktīvistu un skandalozu personību viedokli par dzimumu līdztiesību. Spēle tiks līdzsvarota ar noteiktu humora devu, bet vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par aktuālajiem jautājumiem.

Spēlē līdzi un iesaisties diskusijā par dzimumu līdztiesības aktualitātēm un izaicinājumiem Latvijā!

Jautājumi un atbildes

Dalībnieki tiek sadalīti komandās, un katrai komandai 30 sekunžu laikā ir jāvienojas par atbildi. Uzzini, kāda ir sievietes vidējā cena seksuālās verdzības melnajā tirgū un kādi ir trīs galvenie vārdi, kuros interneta vidē tiek saukta Alise pēc viņas kārtējā raksta publicēšanas medijos. Vai zini, cik daudzu sieviešu nāves cēlonis 2019. gadā bijusi vardarbība ģimenē?

Mēmais šovs

Katram dalībniekam tiek dots vārds, kas saistīts ar dzimumu līdztiesības problēmjautājumiem — piemēram, mājsaimniece, galdnieks. Dalībniekiem tiek dots uzdevums parādīt šos vārdus, neizmantojot stereotipiskus žestus. Ja, pēc vadītāju domām, tiek izmantoti stereotipiski žesti, pareizi uzminot, dalībnieks iegūst 5 punktus. Ja, pēc vadītāju domām, stereotipiski žesti netiek izmantoti, pareizi uzminot, dalībnieks iegūst 10 punktus.

Rīko:
Kampaņa "Atvērtība ir vērtība"

Sadarbībā ar:
Sabiedrības integrācijas fonds

Vada:
Kaspars Zālītis, sabiedriskais aktīvists un feminists
Alise Zariņa, sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste

Piedalās:
Edgars Raginskis, komponists
Džemma Sudraba, komiķe
Anda Čakša, Saeimas deputāte, bijusī Veselības ministre
Kaspars Bērziņš, uzņēmējs un dzīves stila entuziasts
Indra Salceviča, kustības "body positive" aizsācēja Latvijā
Rojs Rodžers, sabiedriskais aktīvists

Rādīt vairāk Rādīt mazāk