Atgriezties

Jānim Domburam atbild iekšlietu ministrs, VUGD un VMD vadītāji

Raidījumi / 31.07.2018

"Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā, lai runātu par ugunsgrēku Valdgales pagastā, viesojās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš un Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš.

Jau otro nedēļu atbildīgie dienesti kopā ar brīvprātīgajiem turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku, kas izcēlās 17. jūlija pēcpusdienā Talsu novada Valdgales pagastā kūdras izstrādes purvā, vēlāk liesmas izplatījās arī blakus esošajā mežā.

Dzēšanu veica VUGD un VMD, tika iesaistīti Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un Lietuvas gaisa spēku helikopteri, kā arī zemessargi. 23. jūlijā, sešas dienas pēc ugunsgrēka sākuma, tika sasaukta Krīzes vadības padomes ārkārtas sēde, kurā nolemts lūgt starptautisku palīdzību, taču izrādījās, ka sakarā ar ugunsgrēkiem citās valstīs Eiropas Savienības dalībvalstu resursi ir ierobežoti. Tāpēc nākamajā dienā tika lūgta palīdzība Baltkrievijai, no kurienes helikopters uz Talsu novadu izlidoja 26. jūlijā.

Jaunākā publicētā Eiropas Savienības programmas "Copernicus" Ārkārtas situāciju pārvaldības pakalpojuma informācija, kas datēta ar 27. jūliju, liecina, ka ugunsgrēkā izdegusi 1240,1 hektāru liela platība. Jau vairākas dienas degšana ar atklātu liesmu teritorijā ir mitējusies, tomēr joprojām turpinās gruzdošo vietu likvidācija.

Šis ir viens no pēdējos gados lielākajiem ugunsgrēkiem Latvijā, turklāt, šis šogad nav pirmais lielais mežu ugunsgrēks – jūnijā ugunsgrēkā, kas izcēlās Ādažu militārajā poligonā, izdega 770 hektāru liela teritorija. Līdz ar to ir pamats jautājumiem gan par ugunsgrēka Valdgales pagastā dzēšanas darbu gaitu un organizēšanu, gan par ugunsdrošību Latvijas mežos kopumā.
Rādīt vairāk Rādīt mazāk