Atgriezties

Delfi TV ar Jāni Domburu – spēlfilmas “Homo Novus” režisore un aktieri

Raidījumi / 08.11.2018

"Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesosies septembra beigās pirmizrādi piedzīvojušās spēlfilmas "Homo Novus'' režisore Anna Viduleja un aktieri Igors Šelegovskis un Andris Keišs. Pēc tiešraides saruna būs skatāma ierakstā.

"Homo Novus" tās veidotāji sauc par pārpratumu komēdiju, kas tapusi pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem, kurā autors atskatās uz Rīgas mākslinieku dzīvi 30. gadu beigās. "Homo Novus" ir viena no sešām spēlfilmām Nacionālā Kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei".

Jāatzīmē, ka 11. novembrī tiks noskaidroti Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" ieguvēji. Tieši "Homo Novus" šogad saņēmusi visvairāk – kopā 13 – nominācijas. Filma uz balvām pretendē, piemēram, tādas kategorijās kā "Labākais spēlfilmas režisors" – Anna Viduleja, – "Labākais aktieris" – Igors Šelegovskis – un "Labākais aktieris otrais plāns" – Andris Keišs.

Viduleja radījusi arī filmas "Volgelfrei", "Rīga skatās bildes", "Naktsputni", "Komēta 2. Dzīve nr.2" un "Zefīriņš".

Latvijas Nacionālā teātra aktieris Šelegovskis, kurš "Homo Novus" iejuties Jura Upenāja lomā, iepriekš filmējies arī režisora Aigara Graubas darbā "Nameja gredzens". Savukārt Jaunā Rīgas teātra aktieris Keišs, kurš "Homo Novus" atveido mākslinieku Salutauru, divreiz ieguvis Spēlmaņu nakts balvu kā gada aktieris un trīs "Lielā Kristapa balvas" .
Rādīt vairāk Rādīt mazāk