Atgriezties

SKG atbild Jānim Domburam - par ko balsot?

Raidījumi / 17.05.2018

"Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesies Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) valdes priekšsēdētājs Jānis Dinevičs un partijas "Gods kalpot mūsu Latvijai" (GKML) valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs. Kopā ar Kristīgi demokrātisko savienību (KDS) šie politiskie spēki veido apvienību SKG. Saruna ir daļa no diskusiju sērijas "Par ko balsot?"

Marta beigās LSDSP, KDS un GKML parakstīja apvienības līgumu, lai kopīgi startētu 13. Saeimas vēlēšanās. Apvienības saīsinājums ir SKG". Par savu mērķi tā izziņojusi Latvijas kā nacionālas valsts stiprināšanu, bet valstī svarīgāko lomu - iedzīvotājus un viņu vajadzības.

"Delfi TV ar Jāni Domburu" pirms šoruden gaidāmajām vēlēšanām īsteno diskusiju sēriju "Par ko balsot?". Pirmā šīs sērijas daļa tiešraidē skatāma divu nedēļu garumā, sākot ar 14. maiju. Šajās diskusijās katru darba dienu notiks sarunas ar partiju līderiem par Latvijas politiskajiem spēkiem, to līdzšinējo darbību, konkurenci un potenciāliem piedāvājumiem.

Šī gada 6. oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Lai gan kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies tikai 18. jūlijā, jau šobrīd partijas izvērsušas aktīvu gatavošanos. Atsevišķi politiskie spēki jau tagad izvirzījuši savas "lokomotīves" un premjera amata kandidātus, grupējas un pārgrupējas apvienībās ar citām partijām, izrāda savu nostāju, virzot likumdošanas iniciatīvas un rīkojot protestus.

Uz diskusijām aicinātas visas partijas, kuru atbalsts sabiedrībā saskaņā ar publiski pieejamiem socioloģisko aptauju datiem pēdējā laikā vismaz vienā mēnesī pārsniedzis 1%. No katras partijas uz diskusijām aicināti trīs to formālie un faktiskie līderi. Partijām tika dota iespēja izvēlēties sev ērtākos diskusiju laikus, tādēļ to secībai nav saistības ar popularitāti vai citiem raksturlielumiem.

Rādīt vairāk Rādīt mazāk