Atgriezties

Delfi TV ar Jāni Domburu – atbild Anrijs Matīss

Raidījumi / 18.03.2019

"Viens to izsmelt nevar," tā piektajā martā, atkāpjoties no "Rīgas Satismes" pagaidu valdes priekšsēdētāja amata, teica Anrijs Matīss. Lai gan dažādi skandāli, kas saistīti ar konkrēto uzņēmumu, bijuši jau gadiem, kopš pērnā gada decembra, kad KNAB veica desmitiem kratīšanu ar "Rīgas Satiksmi" saistītu cilvēku dzīvesvietās un aizturēja vairākas vadībā esošas amatpersonas, šī jautājuma aktualitāte ņēmusies spēkā. Ko Nila Ušakova (S) ieceltais pagaidu vadītājs Matīss paveica, bet ko nē? Kas notika "Rīgas Satiksmē", kas notiek šobrīd, ko gaidīt nākotnē un cik daudz par to būs jāturpina maksāt nodokļu maksātājiem? Raidījumā atbildēs nu jau amatu atstājušais Matīss.

Jāatzīmē, ka, vēl pirms aicināt uz sarunu Matīsu, uzaicinājums intervijai "Delfi TV ar Jāni Domburu" tika izteikts arī Rīgas domes priekšsēdētājam, "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētāja pārstāvim Ušakovam. Viņš uzaicināts kopš 1.marta. Preses pārstāvju atbildes: 6.martā - "tuvāko trīs nedēļu laikā ierasties nevarēs", 12.martā - "principā neiebilst, bet lūdz par konkrētu laiku vienoties pēc Rīgas budžeta pieņemšanas (ap 28.martu)".

Delfi jau kopš decembra vidus vēsta par skandālu "Rīgas Satiksmē", kas, atklātībā nākot jaunai informācijai, arvien pieņemas spēkā.

Matīss pagaidu valdes vadītāja amatā tika iecelts pērnā gada 13.decembrī, tādējādi ieņemot no amata atstādinātā bijušā vadītāja Leona Bemhena vietu, kuram ir piemērots aizdomās turētā statuss KNAB lietvedībā esošajā kriminālprocesā par "Rīgas satiksmes" iepirkumiem.

19.februārī "Rīgas satiksmes" pagaidu valde bija vērsusies pie akcionāra, jo uzņēmumam bija vērojamas maksātnespējas pazīmes. 1.martā tika sasaukta akcionāru sapulce un rasti pagaidu risinājumi līdz Rīgas budžeta apstiprināšanai. Jau pirms šīs akcionāru sapulces Matīss pieļāva iespēju atkāpties, sakot, ka "nav nekāds mēslu izvedējs", kurš varētu izstrēbt visu, kas "Rīgas satiksmē" sadarīts, tomēr pēc tikšanās ar Ušakovu tika paziņots, ka Matīsam esot atbalsts un viņš turpinās vadīt uzņēmumu. Piecas dienas vēlāk Matīss pieņēma lēmumu darbu "Rīgas Satiksmē" atstāt.

Kas notika "Rīgas Satiksmē", kas notiek šobrīd, ko gaidīt nākotnē un cik daudz par to būs jāturpina maksāt nodokļu maksātājiem? Meklē atbildes kopā ar Jāni Domburu.
Rādīt vairāk Rādīt mazāk