Atgriezties

LKS atbild Jānim Domburam - par ko balsot?

Raidījumi / 18.05.2018

"Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās partijas Latvijas Krievu savienība (LKS) līdzpriekšsēdētāji Tatjana Ždanoka, Jurijs Petropavlovskis un Miroslavs Mitrofanovs, kurš ir arī Eiropas Parlamenta deputāts. Saruna ir daļa no diskusiju sērijas "Par ko balsot?".

Pēdējo reizi Saeimas vēlēšanās LKS - toreiz ar nosaukumu "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" - 5% barjeru pārvarēja 9. Saeimas vēlēšanās 2006. gadā. 2010. gadā un turpmākajās divās vēlēšanās tas vairs neizdevās. Tagad politiskais spēks sācis gatavošanos nākamajam mēģinājumam ar jaunu sparu - tā līdere Ždanoka, kura bijusi Eiropas Parlamenta deputāte kopš 2004. gada, atgriezusies Latvijā un Satversmes Tiesā mēģina panākt, ka tiek atcelta norma, kas viņai kā bijušajai Komunistiskās partijas biedrei liedz kandidēt uz Latvijas parlamenta deputātes vietu.

Tiesa gan, partijas pret valodas reformu mazākumtautību skolās vērstās aktivitātes piesaistījušas arī Drošības policijas uzmanību. Tā sākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, tostarp Ždanoku. Savukārt Aleksandrs Gapoņenko, kurš nesen ievēlēts partijas valdē, apcietināts.
Rādīt vairāk Rādīt mazāk