Atgriezties

Delfi TV ar Jāni Domburu – atbild skeletonisti Dukuri un viņu treneris

Raidījumi / 10.04.2019

"Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesosies viena no leģendārākajām Lavijas sportistu ģimenēm — brāļi, skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, kā arī viņu tēvs un treneris Dainis Dukurs.

"Sports nav tikai lieli muskuļi vai spēcīgs, ātrs ieskrējiens. Olimpiskajās spēlēs man savs potenciāls jāparāda četrās minūtēs. Tas ir grūtākais: četru gadu darbs četrās minūtēs, četros nobraucienos," savu nodarbošanos intervijā žurnālam "Ir" reiz skaidroja Martins Dukurs.

Martins pirms mēneša Vistleras trasē Kanādā triumfēja Pasaules čempionātā, kļūstot par seškārtējo pasaules čempionu. Viņš vairākas reizes atzīts par Latvijas gada labāko sportistu, kā arī Latvijas populārāko sportistu. Par sasniegumiem sportā un Latvijas vārda nešanu pasaulē apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Jau pieminētajā Pasaules čempionātā marta sākumā Tomass Dukurs ierindojās piektajā vietā lai gan vēl pēc pirmajiem trim braucieniem bija trešais, reāli pretendējot uz bronzu. Pēc čempionāta viņš publiski pauda, ka vēl domās, vai startēt arī nākamajā sezonā, jo ir vilšanās sajūta, turklāt arī veselība jāsaved kārtībā. Viņa kontā ir vairākas sudraba un bronzas medaļas Eiropas čempionātos, bet 2015. gadā Tomass kļuva par Pasaules čempionāta bronzas medaļas laureātu.

Abu tēvs Dainis Dukurs ir bijušais bobslejists, kurš nu ir dēlu treneris skeletonā. Jāatzīmē, ka tieši viņš tiek uzskatīts par skeletona aizsācēju Latvijā. Dainis arīdzan ir direktors Siguldas bobsleja un kamaniņu trasei, kura pretendē uz 2026. gada olimpisko spēļu rīkošanu.

Rādīt vairāk Rādīt mazāk