Atgriezties

Delfi TV ar Jāni Domburu – atbild maksātnespējas administrators Armands Rasa

Raidījumi / 28.08.2018

Ņemot vērā ilgstoši augsto sabiedrības interesi par maksātnespējas tematiku, raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" otrdien, 28. augustā, pulksten 11.00, tiešraidē būs skatāma intervija ar likvidējamās AS ''TRASTA KOMERCBANKA'' (TKB) maksātnespējas procesa administratoru un zvērinātu advokātu Armandu Rasu. Pēc tam saruna būs pieejama ierakstā.

Maksātnespējas administratora Rasas vārds medijos visbiežāk izskanējis saistībā ar likvidējamo TKB. Banku par likvidējamu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina 2016. gada 14. martā, savukārt 2017. gada 10. martā TKB tika pasludināta par maksātnespējīgu un sākta bankrota procedūra. Par tās maksātnespējas administratoru sākotnēji tika iecelts Ilmārs Krūms, taču ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017. gada 19. jūnija lēmumu viņš ir atcelts no šo pienākumu pildīšanas. Viņa vietā tiesa bankas maksātnespējas procesa administratora amatā iecēlusi Armandu Rasu.

Šā gada martā LTV raidījums "de facto" vēstīja, ka maksātnespējas administratora Rasas pusgada darbs TKB izmaksājis 2,9 miljonus eiro. Tik dāsna atlīdzība bijusi iespējama, jo bankas kreditori, kuri faktiski zaudējuši iespējas no bankas savu naudu atgūt, piekrituši palielināt Rasas atlīdzību līdz 30% no atgūtās naudas.

Šogad 30. maijā nošautais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus bija viens no palīgiem, ko Rasa bija piesaistījis TKB likvidācijas procesam. Īsi pēc slepkavības publiski parādījās ziņas, ka Bunkus savulaik piedāvājis "ziedojumus" politiķiem apmaiņā pret balsojumu, kas ļautu Rasam ieņemt attiecīgo amatu TKB.

Jāatzīmē, ka Rasa kopš 2015. gada vada Maksātnespējas administratoru ētikas komisiju un šobrīd ir arī uzņēmuma "Vairāk saules", kuram ierosināts kriminālprocess par iejaukšanos kases aparātu darbībā, advokāts.

Rasas komentāri medijos līdz šim gan par TKB, gan kolēģa nāvi bijuši īsi, reti un fragmentāri. Jūnija sākumā viņš ziņu aģentūrai LETA atteicās komentēt informāciju, kas izskanējusi pēc Bunkus nāves, jo esot "nejēdzīgi" par to runāt vien dažas dienas pēc notikušā. Respektējot sākotnējo "klusēšanas periodu", šobrīd kopējās sabiedrības intereses ir uzzināt vairāk informācijas un viedokļu par notikušo šajā, plašu uzmanību guvušajā, ļoti neviennozīmīgi vērtētajā nozarē.

Rādīt vairāk Rādīt mazāk