Atgriezties

Ūpis

Notikumi

Skaties tiešraidi no ūpju ligzdošanas vietas Kurzemē. Putnu vērošanu nodrošinām sadarībā ar Latvijas Dabas fondu. 

Tiešraide tiek nodrošināta ar saules bateriju palīdzību. Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā iespējami traucējumi. Šī ūpja ligzdošanas teritorija ir zināma kopš 1998. gada, kad dabiskā ligzdvieta atrasta uz zemes. Pēc vairākiem nesekmīgiem ligzdošanas gadījumiem uz zemes, tika uzbūvēta mākslīgā ligzda eglē, aptuveni 10 metru augstumā. Kopš 2013. gada šajā ligzdā ik sezonu ligzdošana norit sekmīgi. Ligzda ir tik liela, ka tajā varētu saritināties pieaudzis cilvēks.

No 2013. līdz 2017. gadam ik sezonu šajā ligzdā ligzdošana noritēja sekmīgi. 2017. gadā tiešraidē varējām vērot, kā ūpju pārim (Bubo un Bo) izaug un ligzdu atstāj trīs mazuļi. Arī 2018. un 2019. gadā ligzdošana nenotika, lai gan ūpju tēviņš regulāri apmeklē ligzdu. 

Pie ūpju ligzdas uzstādītā kamera ir arī ar jaunām tehniskām iespējām – tai ir iespējams attālināti regulēt pietuvinājumu, līdz ar to pētnieki ūpju dzīves norisēs var ieskatīties ļoti precīzi. Diennakts krēslainajā laikā kamera darbojas ar palēninātu ekspozīciju, tā ļaujot turpināt novērot putnus.

Rādīt vairāk Rādīt mazāk